PL8 & PL10 Manyetizasyon - Demanyetizasyon Bobinleri

PL8 & PL10 Manyetizasyon - Demanyetizasyon Bobinleri
PL8 & PL10 Manyetizasyon - Demanyetizasyon Bobinleri PL8 & PL10 Manyetizasyon - Demanyetizasyon Bobinleri PL8 & PL10 Manyetizasyon - Demanyetizasyon Bobinleri
Parker Research Corporation - Magnetic Test Instuments
Portatif 8 inç (203.2 mm) veya 10 inç (254 mm) iç çaplarındaki bobinler AC veya Pulse DC Manyetizasyon / Demanyetizasyon sağlamaktadır. Manyetizasyon / Demanyetizasyon işlemleri cihaza entegre pedal yardımıyla pratik bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Teknik Özellikleri

Manyetizasyon ve Demanyetizasyon bobinleri başlıca manyetik parçacık testi esnasında kullanılmaktadır. Özellikle büyük ve karmaşık geometrilere sahip parçaların manyetik muayenesinde hız kazanmak için tercih edilmektedir. Parça büyüklüğüne göre 8 inç ve 10 inç çapında opsiyonlar olduğu gibi daha büyük parçalar için de özel tasarım manyetik bobin çalışmaları yapılabilmektedir.

Bobinler hem görünür ışık incelemeleri için hem de UV lamba altında yapılacak flor ışımalı incelemeler için uygundur. Kullanılan manyetik test sarf malzemeleri kuru toz şeklinde olabileceği gibi sıvı aerosol şekilinde de olabilir. Bobin sistemi siyah poliüretan sert malzeme ile kaplandığından dolayı toz ve yağlı ortamlara karşı korunaklıdır.

Bobinin manyetik alan oluşturması için pedal sistemine basmak yeterlidir. Sadece manyetik test ekipmanları üreten be bu alanda uzmanlaşan PARKER firmasının ürünü olan manyetizasyon demanyetizasyon bobinleri piyasadaki muadillerine göre en az ısınan bobinlerdir. Bobinlerin aşırı ısınma durumunda kendi kendine korumaya alarak kapanma özelliği mevcuttur.

Sistemi en uzun sürede en verimli şekilde kullanılabilmesi için manyetik muayene standartları gereği bobinlerin çalıştırıldıkları süre kadar dinlendirilmeleri gerekmektedir.

PL8 & PL10 Manyetizasyon - Demanyetizasyon Bobinleri

Manyetizasyon Demanyetizasyon Bobinleri
Başlıksız Belge