MAXWELL PECT - Eddy Current Hata Dedektörü

MAXWELL PECT - Eddy Current Hata Dedektörü
MAXWELL PECT - Eddy Current Hata Dedektörü MAXWELL PECT - Eddy Current Hata Dedektörü MAXWELL PECT - Eddy Current Hata Dedektörü
Ether NDE - Eddy Current Girdap Akımları Test Ekipmanları
Ether NDE, dünya çapında Maxwell NDT darbeli girdap akımı teknolojisi (PECT) ürününü temsil eder. Pulsed Eddy Current (PECT), borular ve kaplar gibi karbon çeliği nesnelerini çelik yüzeyle temasa gerek kalmadan incelemek için bir inceleme tekniğidir

Teknik Özellikleri


 

PECT, sensör ve yüzey arasındaki iletken olmayan ve manyetik olmayan malzemeler (hava, yalıtım malzemesi gibi beton, plastik kaplamalar, deniz suyu ve deniz büyümesi, boya, tortular, yağ, kompozit onarımlar, yanmazlık, “kabuklar”, alüminyum kaplama ve diğer manyetik olmayan yalıtım örtüleri)
aracılığıyla çelik kalınlığındaki yüzde değişimlerini ölçebilir. Korozyon Altında Yalıtım (CUI) uygulamaları için çok ideal.

MAXWELL PECT cihazı, manyetik olan karbon çeliği ve düşük alaşımlı çeliklerin muayenesi için tasarlanmıştır. Manyetik test numuneleri için girdap akımları, manyetik darbeden hemen sonra yüzeyde yoğunlaşır. Ardından girdap akımları, arka duvara "ulaşılana" kadar test numunesine yayılır. Bu, karakteristik bir A-taraması şekliyle sonuçlanır: girdap akımlarının difüzyonuna karşılık gelen düz bir çizgi, ardından arka duvar algılandığında kavisli bölüm oluşur.

Piller dahil 7,2 kg (16 lbs) ağırlığındaki MAXWELL sistemi son derece portatiftir; ve 8 saatlik tipik pil ömrü ile sahada ideal bir test cihazıdır.
PECT normalde 2,5 mm - 65 mm (0,1” - 2,5”) arasında duvar kalınlığına (WT) sahip ferromanyetik çeliğe uygulanabilir.
Lift-off aralığı 0-250 mm'dir ( 0 - 10”).
PECT probunun 70°C'nin (160°F) altında tutulması şartıyla, PECT tekniği ile 550°C'ye (1020°F) kadar maksimum yüzey sıcaklığı incelenebilir.

Uygulamalar


• Yangına karşı koruma altında korozyon, örn. depolama küre ayakları
• Kolon eteklerinin muayenesi.
• Akış hızlandırmalı korozyon (enerji santralleri).
• Açık deniz yapıları ve yükselticilerin sıçrama bölgesi.
• Denizaltı Boru Hatları, kuyu kılıfları, tamir sargıları.
• Gemi Gövdeleri.
• Yüksek Sıcaklık et kalınlığı izleme.

 

 

 

 

 

DEPOLAMA TANKI YUVARLAK HALKALARININ İÇİ PEC İNCELENMESİ
MAXWELL ndt, servis muayenesi için bir tank zemininin dairesel halkasının altına yerleştirilebilen düz bir PEC probu geliştirmiştir.
Hizmet dışı denetimler arasındaki aralıkları uzatmaya yardımcı olabileceğinden, bu tür denetimler çok değerlidir. MAXWELL PECT, dairesel halka denetimi için gerekli olan tank tabanının altındaki kalın korozyon ürünleri (demir oksitler) katmanlarını ölçmek için yeterince güçlüdür. Korozyon malzemelerinin çıkarılması inceleme için kesinlikle kabul edilemez, çünkü bu bir sızıntıyı tetikleyebilir, ancak MAXWELL PECT sistemi ile bu çıkarma işlemi gerekli değildir
.
 

 

 

İSKELE KAZIKLARININ PULSED EDDY AKIM İNCELENMESİ
İskele yığınlarının gelgit bölgesi genellikle bir "sıçrama bölgesi" kaplaması ile korunur. Bu hasar gördüğünde, hayati liman tesislerinin yapısal bütünlüğünü potansiyel olarak baltalayan ciddi korozyon meydana gelebilir. Konvansiyonel denetimler, kalın sıçrama bölgesi kaplaması ve deniz büyümesinin birikmesi ile engellenir.

Pulsed Eddy Current Testi (PECT), kaplamayı, tortuları ve deniz büyümesini ortadan kaldırmak zorunda kalmadan kalan çelik kalınlığını ölçer.
Sıçrama bölgesi iple erişim teknikleri ile veya yığına bağlanmış jigler kullanılarak teknelerden kontrol edilebilir. Dalgıçlar genellikle daha fazla derinlikte muayene için kullanılır.
MAXWELL PECT Sistemi, açık deniz denetiminin zorluklarının üstesinden gelmek için güçlü bir manyetik alanla geliştirilmiştir.

Sonuç olarak:
• 250 mm'ye (10”) kadar kalın olabilen sıçrama bölgesi korozyonunu veya deniz büyümesini gidermeye gerek yoktur.
• MAXWELL PECT sistemi, güvenilir duvar kalınlığı ölçümleri için önemli bir gereklilik olan kalın korozyon katmanlarını ölçmek için yeterince güçlüdür.
• Veriler, dalgalar ve deniz akıntıları veri kaydı sırasında probu sabit tutmayı zorlaştırsa bile, güvenilir veri toplamayı mümkün kılacak şekilde, yoğun deniz büyümesiyle tek bir pulse’da kaydedilir.


 

MAXWELL PECT - Eddy Current Hata Dedektörü

Gelişmiş Eddy Current Test Cihazı
Başlıksız Belge