• DUYURULAR
 • NTD-FORM
 • TEMSİLCİLİKLER
 • İLETİŞİM
 • Ardrox 907 PB Görünür Kırmızı Penetrant / Chemetall GmbH (Almanya)


  Ardrox 907 PB Görünür Kırmızı Penetrant / Chemetall GmbH (Almanya)


  Ardrox 907 PB su ile temizlenebilen; Ardrox 996 PB ise solvent ile temizlenebilen bir penetrant türüdür.. ASME B&PV kodu ve EN-ISO 3452-2 standardına göre korozif olmayan penetranttır. EN-ISO 3452-2 standartına göre yüksek hassasiyete sahiptir. (400 ml tüp)

  Genel Özelllikler

  •    EN ISO 3452-2 Standardına göre korozif olmayan penetranttır  
  •    EN-ISO 3452-2 standardına göre yüksek hassasiyete sahiptir
  •    Yoğunluk: 0.86 g/ml  20 °C "de
  •    Tutuşma Sıcaklığı: >93°C


  Hata bulmak için kullanılan bu penetrant sistemi üç tip ürün içerip bunlar, metalik ve non-metalik malzemelerin yüzey hatalarının ortaya çıkarılması için ardardına uygulanan proseslerde kullanılırlar. Bunlar; ARDROX® 907PB veya Ardrox 996PB Kırmızı penetrant, LD7 Developer (Belirginleştirici) ve solvent penetrant gidericiyi içerir.


  Gerekli Kimyasallar

  ARDROX® 907PB veya 996PB Kırmızı penetrant
  ARDROX® LD7 Developer (Belirginleştirici)
  ARDROX® 9PR5 Solvent penetrant giderici


  Kullanım Metodu

  Aşağıdaki işlem basamakları tavsiey edilen kullanım metodunu tanımlamaktadır, bunlar:

  1. Testi yapılacak yüzeyin pas, tortu, karbon, boya, ve yağ bulunmamalıdır. Temizlenmiş alan ARDROX® 9PR5 solvent gidericiyle test edilir.

  2. ARDROX® 907PB kırmızı penetrantı yüzeye uyguladıktan sonra penetrantın yüzeye nüfuz etmesi için 10-30 dk beklnmelidir. Uygulanan penetrant fazlası,önceden ARDROX® 9PR5 solvent gidericiyle nemlendirilmiş temiz bir kumaş ya da kağıt mendil parçasıyla silinmelidir. Solvent giderici yüzeye direk olarak spreyle uygulanmamalıdır.

  3. ARDROX® LD7 yüzeye uygulanır.

  4. Kaba hatalar hemen test edilirken ince hatalar içinde en az 10 dk beklenmesi gerekmektedir. Test ya gün ışıığında ya da iyi bir  suni ışıkta gerçekleştirilmellidir. Çatlaklar, kıvrımlar ve soğuk kapalılıklar (cold shut) kırmızı çizgiya da parlak beyaz bir alan arkaplan üzerine düşürülen seri halindeki gözenekli nokatalar olara gözükürler.


  Malzeme Üzerindeki Etkileri


  Yukarıdaki bahsedilen işlemler sonucu malzemelerde gözle görünür ciddi korozyanlara rastlanmamıştır yalnız yukarıdaki kimyasalların plastik yada kauçuğa uygulanması sonucu mazlemede yumuşama yada kabarma gibi istenmeyen sonuçlar orttaya çıkabilir. Bundan dolayı kullanıcıların kullanım alanlarına göre teknik şartnameleri kontrol etmeleri gerekmektedir.

   

  CSS MenuMaker
  MAK Elektronik Malzeme Analiz ve Kalite Kontrol Cihazları Dış Tic. Ltd. Şti.  Gizlilik - Site Haritası
  Cenap Şehabettin Sokak, No: 39,
  34718, Koşuyolu, KADIKÖY - İSTANBUL
  Tel: 0216 402 10 34 (Pbx)
  Faks: 0216 402 10 35